YAZILARIM

                  SILA VE ESLEM

         SILA ADINDA BİR KÜÇÜK KIZ VARMIŞ

DERSLERİNE ÇOK ÇALIŞIRMIŞ BU NEDENLE

SINIFTA İLK OKUMAYI SILA ÖĞRENMİŞ VE

BİR ARKADAŞI VARMIŞ HİÇ KİMSE SILA İLE OYNAMIYORMUŞ SADECE ESLEM ADINDA BİR KIZ SILA İLE İLGİLENİYORMUŞ AMA ESLEM İYİ BİR KIZMIŞ SILA’NIN3 TANE İDEALİ VARMIŞ BUNLAR ŞARKICI MANKEN VE SPOCU OLMAK İSTİYOR   SILA KENDİNE 3 BİRBİRİNDEN GÜZEL MESLEK SEÇMİŞ AMA 3 MESLEK BİRDEN SEÇMESİ ZOR O YÜZDEN BUNLARDAN 2 TANESİNİ ELİYCEK AMA HANGİSİNİ ÇOK KARARSIZ DURUMDA KALAN SILA ANNESİNE SORAR ‘KIZIM KENDİN HANGİSİNİNDE YETENEĞİNVARSA ONU SEÇ’ SILA YAŞININ KÜÇÜK OLDUĞUNU DÜŞÜNEREK HİÇ BİRİNİ ELEMEDİ AMA SILANIN SESİ SÜPERDİ ARADAN YILLAR GEÇTİ SILA SESİ GÜZEL OLDUGU İÇİN ŞARKICI OLMAYA KARAR VERDİ VE ÇOK ÜNLÜ BİR ŞARKICI OLDU ANNESİ SILA İLE GURUR DUYDU VE ‘KIZIM BEN   SANA DEMEMİŞMİYDİM BAK NE GÜZEL ŞARKICI OLDUN HER ZAMAN İÇİN KENDİN YETENEĞİN OLAN MESLEĞİ SEÇMELİSİN’

SILA ÇOK MUTLUYDU AMA ONU KISKANAN BİR ARKADAŞI VARDI HEMDE EN YAKIN ARKADAŞI ESLEM SILAYA ‘YARINKİ GÖSTERİN İPTAL OLDU’ DEDİ SONRA SILANIN ÇIKTIĞI SAHNENİN MÜDÜRÜNE ‘SILA HASTALANDI  VE BEN ONUN YERİNE BİRKAÇ GÜN ÇIKMAMI İSTEDİ BENDE MÜZİZYENİM’ DİYEREK YALAN SÖYLEDİ ÇÜNKÜ  SILAYI KISKANIYORDU  VE SAHNEYE O ÇIKMAYA KARAR VERDİ AMA HİÇ GÜZEL SESİ YOKTU İLK BAŞLARDA YALANI GÜZEL GİDİYORDU SAHNEYE ÇIKINCA MÜZİĞİ BAŞKA BİR ARKADAŞI MÜZİK ÇALACAKTI AMA ARKADAŞININ İŞİ ÇIKTI GELEMEDİ AMA ESLEMİN HABERİ YOKTU ARKADAŞI MÜZİĞİ ÇALACAK ZANNEDİYORDU SAHNEYE ÇIKTI VE HİÇ BİR ŞARKI SÖYLEYEMEDİ HERKEZ YÜZÜNE DOMATES FIRLATTI SONRA SAHNENİN MÜDÜRÜ SILAYI ÇAĞIRDI VE ‘ARKADAŞIN GERÇEKTEN MÜZİSYEN Mİ’

DİYE SORDU AMA SILA’ HAYIR’ DEDİ’ O ZAMAN ONU NİYE ÇAĞIRDIN O NİYE BURDA ŞARKI SÖYLEDİ’ DEDİ SILA HİÇ BİR ŞEYİN FARKINDA DEĞİLDİ SONRA HERŞEY ANLAŞILDI O ARADA BİR DAHA ESLEM HİÇ GÖRÜNMEDİ ÇÜNKÜ SILANIN YÜZÜNE BAKAMAZDI O YÜZDE KENDİSİ BECEREBİLDİĞİ MESLEĞİ YAPMAYA KARAR VERDİ SILANIN ANNESİ ‘BAK GÖRDÜN MÜ KIZIM KENDİN YETENEĞİN OLMAYAN MESLEĞİ SEÇERSEN  BÖYLE REZİL OLURSUNARKADAŞIN GİBİ’ DEDİ SILA ANNESİNİN DEDİKLERİNİ ŞİMDİ DAHA İYİ ANLIYORDU

 

FIKRALAR

Ormanın güzelliği

Ormanın güzelliği

Temel ile Dursun ormanda kamp kurmuşlar. Bir ara Temel Dursun’a seslenmiş;
- Dursun şu ormanın güzelliğine bak...

Dursun söyle bir etrafına bakmış;
-Ağaçlardan bir şey göremiyorum ki...

Süper benzin

Süper benzin

İki deli, yolda giderken bir direksiyon bulunca çok sevindiler. O sevinçle saatte 160 kilometre hızla uzunca bir süre yol aldıktan sonra benzincinin önünde durdular. Arabayı süren:
- On bin liralık, dedi, süper olsun.

Benzinci ikisini de tepeden tırnağa süzdükten sonra:
- Gidin başımdan ! diye bağırdı, sizin cıvatalarınız gevşek!

İkincisi, araba kullanana döndü:
- Gördün mü? Araba masraflı olmaya başladı bile!

Çoğunluğun söylediği

Çoğunluğun söylediğiDoktor, akıl hastanesindeki hastalarından birini sorguya çekiyordu.
- Oldukça sakin de görünüyorsun, dostum. Seni ne sebepten buraya getirdiler?
- Çok basit. Ben herkesin deli olduğunu söylüyordum, herkes de bana deli diyordu.
- Sonra ne oldu?
- Ne olacak... Çoğunluğun söylediği kabul edildi.

Karne

KarneAhmet'in karnesinde Matematik ders notu başarısızdı. Annesine sordu:
- Anneciğim, Matematik notum pekiyi olsaydı ne yapardın?
- Sevinçten çıldırırdım!
- Öyleyse korkma anneciğim, çıldırmayacaksın. Çünkü Matematikten zayıf aldım.

Kayık

Kayık

Balığa çıkacak olan Lazlar konuşuyorlarmış:
- Dün balık avladığımız yeri işaretledin mi?
- Evet, kayığa işaret koydum
- Ne yaptın sen! Ya bugün başka kayıkla balığa çıkarsak?

                           

 

                                   

ŞEMSİYE

Semsiye

Bir Amerikalı, bir Rus ile Temel otelde kalırken gece yarısında yangın çıkar.Panik içinde üçü de yukarı katlara koşar, ama kurtuluş yok. Çaresizlik içinde Amerikalı, odada duran bir semsiye bulur, "Başka şansım yok" diyerek şemsiyeyi açıp atlar.

Semsiye sağlam çıkar. Onu paraşüt gibi kullanarak Amerikalı sağ salim yere varır.Bunu gören Rus, yandaki odada başka bir şemsiyeyi bulup paraşüt gibi kullanarak o da kurtulur. İkisi de yukarıya bakarak merak içinde Temel'i beklerken yakınlarına hızla düsen bir cisim birden bire yere çarpar. Gidip bakarlar: Temel'miş. Hayatta ama her tarafı kırık. Amerikalı "Ne oldu?" diye sorunca Temel, "Şemsiyeyi bulamadım. Ama dolapta yağmurluk vardı"

KURUSUN

Kurusun    Bir gün doktorlar, tımarhanede yaptıkları araştırmada en akıllı deliyi seçeceklermiş. Delilerden biri bahçede bulunan havuza düşmüş ve boğulmak üzereymiş. Diğer deli de havuza düşen arkadaşını kurtarmaya çalışmış. Bunu gören doktorlar arkadaşını kurtaran deliyi yanlarına çağırmışlar ve "seni en akıllı seçiyoruz" demişler. Doktorlardan biri: "Peki kurtardığın arkadaşını çağır da sana teşekkür etsin" demiş. Deli: "Gelemez ki!" Doktor: "Neden gelemezmiş?" Deli: "Çünkü kuruması için onu astım!"  

 

        BABA O BENİM DEĞİL Kİ 

   Baba, ortaokul üçüncü sınıfa giden oğlunun elinde karneyle salona girdiğini görür. "Allah allah, dönem ne çabuk bitmiş..." diye düşünür ve oğluna seslenir:
-"Getir bakayım şu karneyi!"
-"Al baba..."
Adam karneye bir bakar ki, beden eğitimi ve resim dışındaki tüm dersler zayıf.
-"Bir dediğini iki etmiyoruz, bilgisayar dedin, bilgisayar aldık, ingilizce kursu dedin ingilizce kursuna gönderdik, gitar kursu, müzik aletleri, ne istersen yapıyoruz. Kız arkadaş uğruna harcadığın çiçek parasının haddi hesabı yok. Ne bu notların hali, rezil şey!"
-"Baba... O benim karnem değil ki, senin kitaplarını karıştırıyordum, birinin arasında karnelerinden birini bulmuştum..."

 

SEVMEK

KALBE

 

İYİ

GELİYOR

 

 

MUTLULUK HORMONU ARTIYOR KARŞILIKLI DUYULAN VE PAYLAŞILAN

SEVGİNİN VÜCUTTAKİ ENDORFİN DENEN MUTLULUK HORMONU ARTIRDIĞI BİLDİRİLDİ. DAMARLARIN İÇ TABAKASINDAKİKISMIN İYİ ÇALIŞMASINI SAĞLAYAN ENDORFİNİN KALBİN DAHA GÜÇLENMESİNE YARDIMCI OLDUĞU BELİRTİLDİ.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !